7.edycja Maratonu Pisania Listów w 2 LO

Kolejny, 7. już raz w dniach 5 - 7 grudnia 2018r., włączyliśmy się w akcję pisania listów w obronie wybranych przez Amnesty więźniów politycznych z różnych stron świata. W tym roku podczas Maratonu pisaliśmy listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 9 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Maraton Pisania Listów jest sposobem na świętowanie Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka i skuteczną akcją w obronie konkretnych osób i ich praw człowieka.

Ludzie w całej Polsce dobrowolnie angażują się i piszą w obronie osób, których nigdy nie poznali, ale za pośrednictwem Amnesty International dowiedzieli się o ich trudnej sytuacji. W 2018 roku w samej Polsce napisaliśmy w 853 miejscach prawie 284 000 listów. W naszej szkole młodzież napisała w tym roku 1160 listy, w ten sposób pobijając wynik z poprzedniego roku z (1102).

Koordynatorem szkolnym była pani Donata Konieczna, a koordynatorem młodzieżowym Wiktoria Baumann z klasy 3 a. W komisjach pracowała młodzież klas 1a, 1c, 2a, 2b.

Co roku po Maratonie Amnesty International otrzymuje tzw. Dobre Wiadomości o uwolnieniu osadzonych lub przeprowadzeniu sprawiedliwego procesu sądowego. W tym roku otrzymaliśmy dobre wiadomości o uwolnieniu Mahadine’a (Czad) i Tanera Kılıça (Turcja) oraz o poprawie sytuacji prześladowanej aktywistki z Chin, Ni Yulan, bohaterów i bohaterki Maratonu Pisania Listów z 2017 roku. Miejmy nadzieję, że listy napisane przez nas będą dużym wsparciem dla bohaterek Maratonu 2018.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w akcję – DZIĘKUJEMY!!!

Data dodania: 2018-12-03 00:14:56
Data edycji: 2018-12-11 01:16:59