Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

7.edycja Maratonu Pisania Listów w 2 LO

7.edycja Maratonu Pisania Listów w 2 LO

Kolejny, 7. już raz w dniach 5 - 7 grudnia 2018r., włączyliśmy się w akcję pisania listów w obronie wybranych przez Amnesty więźniów politycznych z różnych stron świata. W tym roku podczas Maratonu pisaliśmy listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 9 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Maraton Pisania Listów jest sposobem na świętowanie Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka i skuteczną akcją w obronie konkretnych osób i ich praw człowieka.

Ludzie w całej Polsce dobrowolnie angażują się i piszą w obronie osób, których nigdy nie poznali, ale za pośrednictwem Amnesty International dowiedzieli się o ich trudnej sytuacji. W 2018 roku w samej Polsce napisaliśmy w 853 miejscach prawie 284 000 listów. W naszej szkole młodzież napisała w tym roku 1160 listy, w ten sposób pobijając wynik z poprzedniego roku z (1102).

Koordynatorem szkolnym była pani Donata Konieczna, a koordynatorem młodzieżowym Wiktoria Baumann z klasy 3 a. W komisjach pracowała młodzież klas 1a, 1c, 2a, 2b.

Co roku po Maratonie Amnesty International otrzymuje tzw. Dobre Wiadomości o uwolnieniu osadzonych lub przeprowadzeniu sprawiedliwego procesu sądowego. W tym roku otrzymaliśmy dobre wiadomości o uwolnieniu Mahadine’a (Czad) i Tanera Kılıça (Turcja) oraz o poprawie sytuacji prześladowanej aktywistki z Chin, Ni Yulan, bohaterów i bohaterki Maratonu Pisania Listów z 2017 roku. Miejmy nadzieję, że listy napisane przez nas będą dużym wsparciem dla bohaterek Maratonu 2018.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w akcję – DZIĘKUJEMY!!!

Data dodania: 2018-12-03 00:14:56
Data edycji: 2018-12-11 01:16:59
Ilość wyświetleń: 231

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook