43 Międzywojewódzki Rajd Reymontowski.

12.05.2019 odbył się Międzywojewódzki Rajd Reymontowski z Pyzdr do Kołaczkowa. Głównym celem imprezy było przypomnienie pobytu Władysława Reymonta  w Kołaczkowie, uczczenie 152 rocznicy urodzin pisarza, popularyzacja turystyki pieszej oraz poznanie zabytków i historii regionu. Powiaty reprezentowane były przez minimum dwie drużyny liczące 6 uczestników. W ogólnej klasyfikacji współzawodnictwa turystycznego powiatów województwa wielkopolskiego  grupa uczniów z II LO reprezentująca powiat ostrowski zajęła III miejsce. Uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym "Pejzaż reymontowski" -Milena Bąkowska zajęła I miejsce, Michella Pilarska III miejsce; w konkursie Życie i twórczość Władysława Reymonta Danuta Nowak zajęła I miejsce, Milena Bąkowska III miejsce.

Podczas rajdu odbyły się konkurencje sprawnościowe oraz drużynowy tor przeszkód. Uczestnicy: Bąkowska Milena, Ciesielska Oliwia ,Długa Kinga, Krawczyk Karolina, Nowak Bartłomiej, Nowak Jakub, Nowicki Kacper, Pauter Zuzanna, Rzekiecka Maja, Tomczak Paulina. Opiekunem młodzieży była mgr Danuta Nowak

Data dodania: 2019-05-20 09:05:26
Data edycji: 2019-05-20 09:07:24