4. kuchnie świata - festiwal smaku

4.  kuchnie świata - festiwal smaku

W kolejny dzień wiosny 21 marca 2019 r. świętowaliśmy 4.festiwal smaku. W tym roku „stary” Zarząd Samorządu Uczniowskiego (zwłaszcza Wiktoria Baumann) wytypował nowe kraje, których kuchni jeszcze nie poznaliśmy. Klasy zaprezentowały następujące kuchnie i charakterystyczne stroje krajów: 1 a- Argentyna 1 b – Ukraina 1 c- Egipt 2 a- Turcja 2 b – Gruzja 2 c- Brazylia 3 a – Kolumbia 3 b – Maroko 3 c – Chiny.

Jury w składzie - dyrektor szkoły pan Aleksander Ziobro oraz z księgowości pani Magdalena i pani Agnieszka - oceniało w skali od 0 do 5 potrawy, sposób ich przedstawienia, wygląd stołu, flagę oraz stroje i ich prezentację. Imprezę prowadziła Kornelia Mroczek, nowa przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.