2014

Każdy, kto pamięta jeszcze moment reaktywacji liceum, zdaje sobie sprawę, jak wielkiego samozaparcia i autentycznego uporu maniaka wymagało doprowadzenie tej idei do szczęśliwego finału. W praktyce oznaczało to nie tylko przywrócenie miastu kolejnej średniej szkoły, ale również wywindowanie jej na szczyty rankingów skuteczności i popularności. Takie sukcesy nigdy nie są dziełem przypadku, lecz owocem wytrwałej pracy, konsekwencji i niemal fanatycznego oddania sprawie. Nie powinno zatem nikogo zaskakiwać, że pierwszym REYMANIAKIEM, został pierwszy dyrektor reaktywowanej szkoły, Andrzej Kornaszewski.

Ponieważ miarą wartości szkoły jest również poziom naszych absolwentów, trzeba by wymienić ich setki, a nagrodzić przynajmniej dziesiątki spośród nich. I tu jednak pojawiają się przypadki szczególne, jedyne w swoim rodzaju, dowodzące prawdziwości paradoksu, iż można odejść, zostając lub zostać w naszych murach, opuszczając je dla pokonania kolejnych etapów rozwoju naukowego i osobistego. Przykładem takiego absolwenta, który wraca do nas jak do gniazda, by dzielić się każdą nową cząstką zdobytej wiedzy z aktualnymi uczniami jest Krzysztof Kolenda, obecnie student biologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pasja i zaangażowanie z jakimi zawsze do nas przybywa nie pozwalają nam nazwać go inaczej niż kolejnym REYMANIAKIEM.

Trzecią kategorią osób szczególnie z nami związanych i ponadstandardowo do nas przywiązanych są wszyscy przyjaciele szkoły, którzy bezinteresownie wspierają nas w najrozmaitszych pomysłach i przedsięwzięciach. Wiele spośród ambitnych zamierzeń nie miałoby w ogóle racji bytu, gdyby nie życzliwość ludzi, na których zawsze możemy liczyć. To właśnie dzięki nim mamy szansę tak wiele spektakularnych zamierzeń planować z właściwym rozmachem. I nawet jeśli owoce tych działań zbierane są dopiero po latach, prawdziwi przyjaciele liceum wiedzą to i rozumieją logikę tego procesu. Podobnie jak w dwóch poprzednich przypadkach wypada stwierdzić, iż tylko prawdziwi REYMANIACY zawsze są dla nas autentyczną podporą. Nie martwiąc się przy tym, iż taka pomoc nie przekłada się bezpośrednio na sukces ekonomiczny. Z przyjemnością i niekłamaną wdzięcznością pragniemy wyróżnić państwa Barbarę i Jacka Woźniaków, właścicieli przedsiębiorstwa WOSEBA z siedzibą w Odolanowie.